Trasy narciarskie biegowe

Wszystko o bieganiu i sprzęcie
Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 3
Rejestracja: 20 gru 2010 13:31
Lokalizacja: Wrocław

Trasy biegowe

Postautor: Krzysztof » 20 gru 2010 13:46

Witam,
czy w okolicy Skwierzyny są jakieś trasy dla nart biegowych?
Mam znajomego w Skwierzynie i mógłbym do niego przyjechać w 1. połowie lutego 2011 r.
Chciałbym sobie pobiegać/pochodzić na nartach biegowych, ale nie na "bardzo dziko", aby nie zniszczyć nowych nart o kamienie czy gruz.
Proszę o informację.
Z góry dziękuję! :D
Krzysztof

Awatar użytkownika
sorba
Administrator
Posty: 77
Rejestracja: 30 sie 2010 16:42

Re: Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i uwagami

Postautor: sorba » 20 gru 2010 19:27

Krzysztof pisze:czy w okolicy Skwierzyny są jakieś trasy dla nart biegowych?

Zapraszamy tereny są piękne, tras przygotowanych nie mamy ale do biegania są. Dukty leśne tereny po poligonowe, przy takiej ilości śniegu nie ma problemu. Mapki okolic Skwierzyny z oznaczonymi trasami.
Centrum Sportu i Turystyki Sorba
http://www.sorba.pl

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 3
Rejestracja: 20 gru 2010 13:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i uwagami

Postautor: Krzysztof » 20 gru 2010 23:23

sorba pisze:
Krzysztof pisze:czy w okolicy Skwierzyny są jakieś trasy dla nart biegowych?

Zapraszamy tereny są piękne, tras przygotowanych nie mamy ale do biegania są. Dukty leśne tereny po poligonowe, przy takiej ilości śniegu nie ma problemu.

Dziękuję za odpowiedź. Nie znam jednak Skwierzyny i okolic, a kolega też mieszka tu od niedawna i na dodatek nie jest fanem biegówek.
Gdzie mógłbym znaleźć jakieś opisy możliwych wycieczek ze Skwierzyny?
Pozdrawiam!
Krzysztof

Awatar użytkownika
sorba
Administrator
Posty: 77
Rejestracja: 30 sie 2010 16:42

Re: Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i uwagami

Postautor: sorba » 21 gru 2010 12:34

Krzysztof pisze:Gdzie mógłbym znaleźć jakieś opisy możliwych wycieczek ze Skwierzyny?

Tak na szybko
- Santok -Stare Polichno -Skwierzyna - 23 km
- Skwierzyna -Stary Dworek -Bledzew
- Równo -Barlinek -Santoczno -Santok - Skwierzyna -Lubniewice "Szlak Bobrów" -16 km
- Siedzibie Nadleśnictwa -Rakowo - Stary Dworek
Czas nie pozwala na penetracje terenu a przydały by się też zdjęcia. Temat bardzo dobry postaram się go rozwinąć.
Centrum Sportu i Turystyki Sorba
http://www.sorba.pl

dukyyy
Posty: 2
Rejestracja: 25 gru 2010 16:36

Re: Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i uwagami

Postautor: dukyyy » 25 gru 2010 16:39

Witam,
czy te trasy sa oznaczone?

mieszkalem pare lat w czechach i tam zaczalem swoja przygode z biegowkami, teraz sie przeprowadzielm do poznania i nie moge znalezc jakichs konkretniejszych informacji o trasach / mozliwosciach wypadow na biegowki w okolicach poznania.

pomozecie mi ? :)

Awatar użytkownika
sorba
Administrator
Posty: 77
Rejestracja: 30 sie 2010 16:42

Re: Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i uwagami

Postautor: sorba » 25 gru 2010 18:38

dukyyy pisze:Witam, czy te trasy sa oznaczone? pomozecie mi ? :)

Oznaczenia są jako rowerowe lub piesze, ale postaram się to zmienić. Nie wiem czy uda mi się w tym sezonie, ale zasięgnę języka u fachowców.
Centrum Sportu i Turystyki Sorba
http://www.sorba.pl

dukyyy
Posty: 2
Rejestracja: 25 gru 2010 16:36

Re: Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i uwagami

Postautor: dukyyy » 26 gru 2010 13:57

sorba pisze:
dukyyy pisze:Witam, czy te trasy sa oznaczone? pomozecie mi ? :)

Oznaczenia są jako rowerowe lub piesze, ale postaram się to zmienić. Nie wiem czy uda mi się w tym sezonie, ale zasięgnę języka u fachowców.


witam,
oznaczenia tras rowerowych powinny wystarczyc, o ile i te sa czytelne :)
istnieja jakies mapki regionu? zebym nie jechal zupelnie w ciemno? :)
chyba ze sie dowiem wszystkiego wypozyczajac u panstwa sprzet? :)

Lukasz

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 3
Rejestracja: 20 gru 2010 13:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i uwagami

Postautor: Krzysztof » 28 gru 2010 12:37

Dziękuję za odpowiedź co do tras biegowych w okolicy Skwierzyny.
Przyłączam się do prośby Kolegi dukyyy o ew. wskazanie jakiś mapek regionu z zaznaczonymi trasami, o których Państwo pisaliście.
A co do tego fragmentu:
sorba pisze:Czas nie pozwala na penetracje terenu a przydały by się też zdjęcia. Temat bardzo dobry postaram się go rozwinąć.

rozwinięcie zagadnienia i dodatkowe oznakowanie tras to byłby wspaniały pomysł!!!
Pozdrawiam!
Krzysztof

Awatar użytkownika
sorba
Administrator
Posty: 77
Rejestracja: 30 sie 2010 16:42

Re: Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i uwagami

Postautor: sorba » 29 gru 2010 16:02

Postaram się wyszukać tras i mapek. Co prawda przy takim śniegu to wychodzę z domu nakładam narty i w las. Nocleg i wyżywienie też jest na miejscu.
http://www.firma.sorba.pl/knajpa/knajpa.html
Centrum Sportu i Turystyki Sorba
http://www.sorba.pl

andrzejp52

Re: Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i uwagami

Postautor: andrzejp52 » 29 gru 2010 19:48

Witam serdecznie. Trochę daleko ode mnie do Skwierzyny ale może poczyta to ktoś z moich stron. Proponuje doskonały, prześliczny teren zwany Rezerwatem "Zielona Góra" z masywem Dębowa Góra. Górka ta jest najwyższym punktem w północnej wielkopolsce, ma 192 m n.p.m. Można sporo poczytać wpisując nazwę w google. Przy pomocy kolegów mamy tam przetartych kilkanaście kilometrów a nawet kilkadziesiąt, po niezwykle ciekawym terenie. Spotykamy tu ludzi którzy twierdzą że jest pięknie jak w Karkonoszach. Warunki śniegowe doskonałe więc zapraszam na ziemię krajeńską, w okolice Wyrzyska. O każdej porze roku cudowne obrazy, zwierzyna, cisza i bardzo doskonałe warunki dla rowerzystów / oznakowana trasa rowerowa/po której teraz biegamy na nartach. Zainteresowanym podaję mój adres : gemgeo@o2.pl i zawsze gotowy jestem do odpowiedzi na pytania, do udzielenia informacji. Jestem tu pierwszy raz i nie wiem czy można wkleić zdjęcia. Zrobię to chętnie, by pokazać że warto odwiedzić "moje" strony. Narciarzy biegowych serdecznie pozdrawiam i korzystajmy z cudnej zimy!

grzyb
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2011 15:41

Zapraszam w Góry Stołowe na biegówki

Postautor: grzyb » 12 sty 2011 15:42

Cześć

Mieszkam w Górach Stołowych, które zachwycają oryginalnym krajobrazem, wartością przyrodniczą i dziesiątkami kilometrów przygotowanych narciarskich tras biegowych.

Obrazek

Utarło się, że jeśli jechać na biegówki, to do Jakuszyc. A przecież trasy na biegówki w Górach Stołowych również są zakładane przez profesjonalny ratrak, sfinansowany ze środków unijnych. Z tras utrzymywanych przez gminę Radków można przejść łącznikami na trasy po czeskiej granicy. Można założyć kilkudniową bazę w klimatycznych, odnowionych schroniskach górskich PTTK, albo w kwaterach prywatnych i agroturystycznych. Dla bardziej wymagających jest kilku gwiazdkowy hotel w Karłowie. Lubicie wyskoczyć wieczorem do miasta? Zapraszają Kudowa, Duszniki i Polanica.

Obrazek

Mamy dwie wypożyczalnie sprzętu - w Karłowie i tę "na końcu świata" w klimatycznym schronisku w Pasterce. Tu w tym sezonie zakupiono kilkadziesiąt kompletów renomowanej marki Salomon. Tutaj też ekipa schroniska pomaga w nauce jazdy na nartach.

Obrazek

Nie mogę nie podkreślić tego, że trasy w Górach Stołowych w całości przebiegają po Parku Narodowym Gór Stołowych. Na każdym kilometrze trasy towarzyszą narciarzowi skalne rzeźby i naprawdę piękne widoki, jak ten na Szczeliniec Wielki. Bywa, że turystom na trasie towarzyszą zwierzęta, nieniepokojone polowaniami w Parku.

Obrazek

Na koniec to czym większość naszych gości jest zachwycona: tu nie ma tłoku, jaki często panuje w Jakuszycach.

Więcej informacji o Górach Stołowych:

Trasy narciarskie w Górach Stołowych
http://www.radkow.it/site/show/id/170

Mam nadzieję, ze nie odbierzecie tej wiadomości spam. Mamy piękne góry i podejmujemy wiele starań by przyciągnąć do nas turystów. Chcielibyśmy być miło wspominani wśród polskiej braci biegówkowej :-)

Zapraszam serdecznie

Radek

PS Wykorzystane zdjęcia Gór Stołowych pochodzące ze strony Szymona Nitki.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2011 14:39 przez grzyb, łącznie zmieniany 1 raz.

pittek3
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2011 20:29

Re: Trasy narciarskie biegowe

Postautor: pittek3 » 10 mar 2011 20:00

Witam wszystkich miłośników białego szaleństwa ,
moja przygoda z nartami biegowymi zaczęła się w Jakuszycach , są tam doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego dla amatorów i wyczynowców. Dzięki doskonałym warunkom klimatycznym pokrywa śnieżna zalega grubą warstwą do późnej wiosny. Doskonale przygotowane trasy biegowe o różnym stopniu trudności, o łącznej długości około 100 km.
Większość tras położona jest pięknych i malowniczych Górach Izerskich , a zresztą zobaczcie sami ..... :lol:
20110128098.jpg
pieeekne uroki zimy
20110128098.jpg (150.72 KiB) Przejrzano 56427 razy
Załączniki
20110128097.jpg
moje pierwsze szuranie
20110128097.jpg (180.77 KiB) Przejrzano 56427 razy


Wróć do „Narty biegowe buty i wiązania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości