Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i uwagami

Wszystko o bieganiu i sprzęcie
Awatar użytkownika
sorba
Administrator
Posty: 77
Rejestracja: 30 sie 2010 16:42

Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i uwagami

Postautor: sorba » 18 lis 2010 11:45

Opowiedz o swoich doświadczeniach podczas przygody z nartami biegowymi. Może masz jakieś ciekawe, może śmieszne:) zdjęcia , z którymi miałbyś ochotę podzielić się z miłośnikami tego sportu.Zapraszamy.:)
Centrum Sportu i Turystyki Sorba
http://www.sorba.pl

andrzej

Re: Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i uwagami

Postautor: andrzej » 12 gru 2010 13:02

Mam problemy z butami, a dokładniej jak przymierzam buty wydaje mi się, że wszystko jest ok. Zaczynam je użytkować i po jakim czasie mam otarcia na pięcie i to tak jest już kilka razy w kilku modelach nie wiem czy to nie wina mojej nogi ale oglądając ją nie widzę różnicy między jedną a drugą. Zaznaczam, że to zawsze prawa noga. przyklejałem plastry i nic nie pomagało. Pomocy !!!!!!!!

Awatar użytkownika
sorba
Administrator
Posty: 77
Rejestracja: 30 sie 2010 16:42

Re: Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i uwagami

Postautor: sorba » 12 gru 2010 13:36

andrzej pisze:Mam problemy z butami,


Często spotykamy się z takim problemem nie tylko w butach biegowych ale i w zjazdowych. W butach zjazdowych w niektórych modelach jest "kanting" czyli skośna regulacja wysokości pięty. Z anatomij człowieka wiadomo, że człowiek ma dwie stopy, które różnią się od siebie. Tak też może i w tym przypadku, mimo tego, że gołym okiem tego nie widać.
Takie objawy świadczą o tym, że jest za duży luz na pięcie, lub słabo jest wymodelowana pięta w bucie. Następnym razem przy zakupie butów trzeba baczną uwagę zwrócić na to aby mierząc buta i wznosząc się na palcach, pięta nie miała luzu.
Jednak jest jeszcze wyjście z tej sytuacji. Należy kupić w sklepie obuwniczym "podpiętkę" o grubości ok 3-5 mm, wyjąć wkładkę jeśli takowa jest, przykleić "podpiętkę" podnosząc w ten sposób piętę do góry co spowoduje zmniejszenie luzu w bucie.
Centrum Sportu i Turystyki Sorba
http://www.sorba.pl

jeda

Re: Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i uwagami

Postautor: jeda » 13 gru 2010 21:10

Witam
I ja pragnę podzielić się podobnym przykrym doświadczeniem jak Pan Andrzej. Wygląda, jakbyśmy byli podobnej budowy, bo ja także cierpię z powodu urazu prawej pięty. Podczas zakupu oceniłem buty jako wygodne choć "masywne". Były to buty polskiej firmy KrosSport a nazywały się Bieg (NN75). Kupiłem je z nartami w gdańskiej giełdzie narciarskiej w styczniu tego roku. Buty - Nówki. Zaraz pobiegłem... no może tak mi sie wydawało, bo to pierwszy raz w życiu. Wybrałem teren płaski, po plaży. I tak ż Gdańska do Sopotu dobiegłem ale miałem ogromny problem by wrócić. Bo na sopockiej ławeczce, po zdjeciu buta okazało się że to nie zwykłe uwieranie tylko pęknięty wielki pęcherz i poważne krwawienie. A ja musiałem wrócić do Gdańska... Nie opiszę com przeżył ale dotarłem. Potem dwa tygodnie gojenia i znowu biegnę i znowu to samo... I tak do wiosny. W sumie pobiegłem pięć razy a teraz, w grudniową sobotę, szósty i... ostatni. Pięta znowu krwawa więc moje pięty i buty o nazwie Bieg nie sa kompatybilne ;-). Odstąpiłem całosć koledze, który ma o dziwo mniejsze problemy. Czyli to raczej moja anatomia a zapewne także wadliwa technika poruszania się. No cóż, bieganie jest kapitalne, co zauważałem zawsze do trzeciego kilometra trasy. Zatem z pewnością do niego wrócę ale jak dobiorę odpowiednie buty. Tylko teraz, gdy sprzedałem mój komplet, muszę lepiej trafić. Będę wdzieczny za sugestie i rady. Pozdrawiam wszystkich NartoBiegaczy!
Damian

Awatar użytkownika
sorba
Administrator
Posty: 77
Rejestracja: 30 sie 2010 16:42

Re: Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i uwagami

Postautor: sorba » 20 gru 2010 19:24

jeda pisze: Będę wdzieczny za sugestie i rady.

Tak jak pisałem problemu już nie mam "podpiętka" bardzo pomogła. Jeśli będzie Pan zdecydowany na nowy komplet postaram się doradzić.
Centrum Sportu i Turystyki Sorba
http://www.sorba.pl

Awatar użytkownika
sorba
Administrator
Posty: 77
Rejestracja: 30 sie 2010 16:42

Re: Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i uwagami

Postautor: sorba » 21 sty 2011 20:22

jeda pisze: Zatem z pewnością do niego wrócę ale jak dobiorę odpowiednie buty. Damian

Moja rada. Ponieważ biegasz raczej po łatwym terenie kup lżejsze buty. Jak będziesz mierzył zwracaj uwagę na piętę nie może mieć luzu jak stajesz na palcach.
Centrum Sportu i Turystyki Sorba
http://www.sorba.pl


Wróć do „Narty biegowe buty i wiązania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości