Wycinanie łuski w nartach biegowych

Wszystko o bieganiu i sprzęcie
Awatar użytkownika
sorba
Administrator
Posty: 77
Rejestracja: 30 sie 2010 16:42

Wycinanie łuski w nartach biegowych

Postautor: sorba » 21 lis 2010 20:59

Pragniemy poinformować, że nasz serwis narciarski posiada maszynę do wycinania łuski w nartach biegowych. Obecnie wycinamy łuskę w nowych nartach, ale prowadzimy obecnie prace nad regeneracją ślizgu nart biegowych i wycinanie w nich łuski. Łuska robiona przez naszą maszynę może mieć różny kształt, zagęszczenie a nawet głębokość.
Frezowanie łuski w nartach biegowych 60,-PLN
Frezowania łuski w nartach biegowych z krawędzią metalową 80,-PLN
Frezowanie łuski powyżej 59cm w nartach biegowych 120,- PLN
Smarowanie miejsc ślizgowych (czyli przód i tył narty) na gorąco 15 zł od pary.
Ostrzenie krawędzi 15 zł. od pary
Wypełnienie ubytków i zarysowań 10-20 zł od par
Demontaż i montaż wiązań biegowych 40 para
Regeneracja ślizgu robimy tylko w nartach okrawędziowanych.
Jesteśmy przedstawicielem firmy Sporten i możemy się pochwalić, że łuska nacinana przez nas jest bardziej precyzyjna niż fabryczna, frez jest sterowany komputerem z dokładnością 0,10 mm.

Jak narty będą solidnie zapakowane i przygotowane do wysyłki dzwonicie Państwo do firmy (95 71 70 231 lub kom. 608 281 796) i ustalamy datę kiedy ma do Państwa przyjechać kurier. Po frezowaniu przesyłamy informację ile należy wpłacić na nasze konto po zaksięgowaniu wpłaty wysyłamy narty.
Obrazek
Obrazek
Centrum Sportu i Turystyki Sorba
http://www.sorba.pl

gaja
Posty: 3
Rejestracja: 08 gru 2010 17:06

Re: Wycinanie łuski w nartach biegowych

Postautor: gaja » 08 gru 2010 17:26

Ładnie ta łuska wygląda, nie jestem początkującym, biegam już dwa sezony i zaczynałem naukę bez łuski.
Początki były ciężkie ale miałem kolegę, który smarował mi narty i uważam, że jeśli ma się kogoś, który pomoże w nauce techniki biegania i smarowania to łuska jest zbędna. Jaka jest głębokość łuski ?.

Awatar użytkownika
sorba
Administrator
Posty: 77
Rejestracja: 30 sie 2010 16:42

Re: Wycinanie łuski w nartach biegowych

Postautor: sorba » 09 gru 2010 12:58

Oczywiście masz rację, ale jesteś szczęściarzem, że masz osobę która jest Ci w stanie doradzić.
Dla osób, które poznali technikę odbicia i mają czas na smarowanie łuska jest niepotrzebna, a czasami nawet przeszkadza.
Czesi, którzy mają zdecydowanie większą tradycję w bieganiu w 80% mają narty bez łuski, ale mają więcej tras przygotowanych i zdecydowanie więcej osób zna techniki jak stosować smary i klastry (czyli smary antypoślizgowe) Odpowiadając na Twoje pytanie głębokość łuski możemy regulować, jednak najlepszy przedział to od 0,15 do 0,4 mm
Centrum Sportu i Turystyki Sorba
http://www.sorba.pl

kriss

Re: Wycinanie łuski w nartach biegowych

Postautor: kriss » 15 gru 2010 15:59

ta głębokość to nie w cm?

Awatar użytkownika
sorba
Administrator
Posty: 77
Rejestracja: 30 sie 2010 16:42

Re: Wycinanie łuski w nartach biegowych

Postautor: sorba » 20 gru 2010 19:14

Wyraźnie jest napisane (mm) to jest oznaczenie milimetra. Grubość ślizgu w zależności od modelu narty jest 0,8 mm do 1,5 mm.
Narty zjazdowe mają o wiele grubsze ślizgi.
Centrum Sportu i Turystyki Sorba
http://www.sorba.pl

Anna546

Re: Wycinanie łuski w nartach biegowych

Postautor: Anna546 » 09 lut 2019 23:05

Czy da się naprawić już zdartą łuskę

Awatar użytkownika
sorba
Administrator
Posty: 77
Rejestracja: 30 sie 2010 16:42

Re: Wycinanie łuski w nartach biegowych

Postautor: sorba » 11 lut 2019 18:24

Jeśli jest to narta Backcountry lub Skiturowe to tak.
Narty które mają metalowe krawędzie można oddać do regeneracji. Po regeneracji można nałożyć nową łuskę.
My jednak takiej regeneracji nie robimy.
Przed chwilą skończyłem nakładać łuskę na nartę biegową używaną, wyszło jako tako. Dużo więcej pracy, bo trzeba wyrównać zjechaną łuskę. Taką operację mogę zrobić ale bez gwarancji, że się to uda.
Centrum Sportu i Turystyki Sorba
http://www.sorba.pl


Wróć do „Narty biegowe buty i wiązania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości